A WordPress az egyszerűségének és könnyen használhatóságának köszönhetően a világ egyik legnépszerűbb tartalomkezelő rendszere lett, amely több millió weboldal alapjául szolgál. Viszont ez a hatalmas népszerűség vonzza az olyan hackereket is, akik folyamatosan újabb és újabb támadási felületet és kiskapukat keresnek.
Ha nem teszel óvintézkedéseket a WordPress weboldalad megvédése érdekében, az olyan, mintha a lábtörlő alatt hagynád a kulcsot, amikor távozol otthonról. A betörők egyik első dolga az lesz, hogy megnézi ott van-e a kulcs, és ha hagyod az alapbeállításokat, akkor nem adsz túl nagy feladatot az illetéktelen behatolóknak.
Ebben a cikkben bemutatjuk a 4+6 legnépszerűbb WordPress biztonsági bővítményt, amelyek házörző ebként fogják védeni a weboldaladat. Mielőtt belemennénk a bővítmények részleteibe, tegyünk egy rövid kitérőt, hogy miért is olyan fontos a WordPress biztonsággal foglalkozni.
Miért kritikusan fontos a WordPress biztonság kérdése?
Ahogy a bevezetőben is olvastad, a világ egyik legnépszerűbb tartalomkezelő rendszere a WordPress, amely éppen ezért nem kerüli el a hackerek figyelmét sem. Ha nem tesszük meg a megfelelő óvintézkedéseket, akkor könnyen bejuthatnak a weboldalad adminjába, ellophatják a felhasználók adatait, tönkretehetik a weboldalad, vagy akár spamküldésre is használhatják. Ez nem csak anyagi károkat okozhat, de tönkreteheti a weboldalad hírnevét is és a belé vetett bizalmat.
Na de miért pont a WordPress a hackerek kedvenc áldozata?
Miért olyan népszerű célpont a WordPress a hackerek számára?
- Nyílt forráskódú: A WordPress nyílt forráskódú platform, ami azt jelenti, hogy a kódbázisa bárki számára elérhető. Ez megkönnyíti a hackerek számára a sebezhetőségek felkutatását és kihasználását.
- Nagy népszerűség: A WordPress a világ leggyakrabban használt tartalomkezelő rendszere, ami hatalmas célpontot jelent a hackerek számára. Ha találnak egy kiskaput a rendszerben, akkor potenciálisan több millió weboldalhoz lehet az a kulcs.
- Elavult bővítmények és témák: Sokan elhanyagolják a WordPress alaprendszerének és a különböző bővítmények és témák frissítését. Ezek az elavult elemek sebezhető pontot kínálnak, amit a hackerek kihasználhatnak.
- Gyenge jelszavak: Bár ez nem feltétlenül csak a WordPressre vonatkozik, de a gyenge jelszavak használata itt is megkönnyíti a hackerek számára a weboldaladba való bejutást.
A leggyakoribb WordPress támadások, amikről jó ha tudsz
A WordPress weboldalak ellen a leggyakoribb támadások a következők:
- Rosszindulatú programok bejuttatása: Itt lényegében olyan kártékony kódokra gondolj, amelyek valahogy beférkőzhetnek a weboldaladba és súlyos károkat tudnak okozni.
- Adatlopás: A hackerek bejuthatnak a weboldalad adatbázisába is és ellophatják a felhasználóid adatait (neveket, e-mail címeket, jelszavakat, vagy akár bankkártyaszámokat).
- DDoS-támadások: A DDoS-támadások célja a weboldalad túlterhelése és kényszer leállítása. Egy nagyobb forgalmú weboldal vagy webshop esetén ez hatalmas anyagi károkat okozhat, és csorbítja a weboldal hírnevét.
- Brute force támadások: Ezekben a támadásokban a hackerek automatizált eszközökkel próbálják kitalálni a jelszavakat.
Mik az alaplépések, amiket megtehetsz a weboldalad megóvása érdekében?
AWordPress biztonságának alapjairól egy külön cikkben foglalkoztuk, ahol 3 szintre bontva részleteztük azokat a lépéseket, amelyeket megtehetsz, hogy jelentősen csökkentsd a biztonsági kockázatokat. Gyors összefoglalásként íme a 3 szint és a hozzájuk tartozó lépések:
Az alapok
- Válasszmegbízható tárhelyszolgáltatót
- SSL/TLS tanúsítványok használata
- Erős jelszavak és felhasználónév stratégiák
- Használj jó minőségű sablont és bővítményeket
- Frissítsd rendszeresen a WordPresst, a témákat és a bővítményeket
- Töröld a nem használt, kikapcsolt, felesleges bővítményeket és témákat
- Csak biztonságos helyről lépj be a WordPress oldalad admin felületére
Haladó biztonsági intézkedések
- Biztonsági bővítmények és tűzfalak használata
- Biztonsági mentések: miért és hogyan?
- WordPress admin felületére való bejelentkezések korlátozása
- Kétlépcsős hitelesítés (2FA) beállítása
- Biztonságos fájlkezelés és SFTP
- Adatbázis és fájlrendszer jogosultságok finomhangolása
Speciális biztonsági tippek és trükkök
- PHP futtatásának korlátozása bizonyos könyvtárakban
- XML-RPC és más potenciális biztonsági kockázatok kezelése
Ha a Tárhely.Eu-nál van aktív fiókod, akkor szerencsés vagy, mert nálunk a szerveroldali védelem mellett elérhető a WordPress Biztonsági Gyorsbeállító, amit ide kattintva érhetsz el az Ügyféladmin felületen bejelentkezés után. Pár kattintás és a legfontosabb speciális biztonsági tippek és trükkök már aktívak is lesznek weboldaladon!
Fontos, hogy olyan szolgáltatót válassz, mint a Tárhely.Eu, amelyik a WP oldali beállításaid mellett szerver oldalról aktívan részt vesz a WordPress weboldalad és az azt kiszolgáló rendszerek erőteljes védelmében. Fontos, hogy WordPressre specializálódott tűzfal és tartalomszűrés mellett WordPressre specializálódott víruskeresővel is rendelkezzen, és úgynevezett brute force védelmet is biztosítson a WordPresshez. Az SSL és a biztonsági mentésről nem is szólva. Nem árt, ha a biztonsági mentés a szervertől független (offiste) helyen tárolódik. Ha extrákkal, mint WP verziófigyelővel és biztonsági gyorsbeállítóval is rendelkeznek, az már csak hab a tortán. És lehetőleg az ügyfélszolgálaton szakemberek dolgozzanak, akik értenek WordPress biztonsági igényeihez.
Na de most kanyarodjunk vissza cikkünk lényegéhez. Nézzük meg röviden, hogy milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani egy biztonsági bővítmény kiválasztása során, majd jöjjön a lista!
Biztonsági bővítmények szempontjai
WordPress biztonsági bővítmények széles skálája érhető el, és ezek mind más és más funkciókat kínálnak. A számodra legmegfelelőbb bővítmények kiválasztásakor az alábbi szempontokat érdemes figyelembe venned:
- Weboldalad igényei: Olyan bővítményt keress, ami megfelel a weboldalad egyedi igényeinek. Ha például egy webáruházat üzemeltetsz, akkor érdemes lehet olyan bővítményt keresni, amelyik kifejezetten a webáruházak biztonságára összpontosít.
- A bővítmény funkciói: A legfontosabb biztonsági funkciók, amiket keresned kell egy biztonsági bővítményben azok atűzfal – ami megakadályozza a jogosulatlan behatolást –, avíruskereső – ami a weboldaladat érintő kártékony kódokat keresi –, ajelszóvédelem – ami megakadályozza, hogy illetéktelenek hozzáférjenek a weboldalad adminisztrációs felületéhez – ésbiztonsági mentés – ami lehetővé teszi a weboldalad visszaállítását egy esetleges támadás után.
- A bővítmény megbízhatósága: Csak megbízható bővítményeket telepíts! Ellenőrizd a bővítmények letöltésének és véleményezésének számát, az értékeléseit és győződjünk meg róla, hogy a fejlesztő aktívan támogatja a bővítményt (Az alábbi listában mi ezt mind megtettük neked!).
- A bővítmény ára: A WordPress bővítmények ára az ingyenestől egészen a prémium kategóriáig terjedhet. Talán ezt nem is kell mondani, hogy olyan bővítményt érdemes keresni, amelyik ár-érték arányban elfogadható.
Most, hogy ezeket szem előtt tartod, következzen a 4+6 legnépszerűbb WordPress biztonsági bővítmény.
A 4+6 legjobb WordPress biztonsági bővítmény, hogy biztonságban tudd a weboldalad
Ebben a listában összeszedtük a legkülönbözőbb funkcionalitással rendelkező biztonsági bővítményeket és letöltések száma, illetve értékelések alapján sorrendbe raktuk a legtöbbet letöltött és legjobb értékeléssel rendelkezőktől kezdve a legkevésbé letöltöttek és értékeltekig. Ezen kívül külön figyelmet fordítottunk, hogy csak olyan bővítmény szerepeljen a listában, amelyet az utóbbi néhány hétben, legfeljebb pár hónapban frissítettek a fejlesztők.
Lássunk neki!
1. Wordfence Security
Több, mint 5 millió letöltés, 4000+ értékelés alapján 4.7 csillagos.
A Wordfence Security egy átfogó biztonsági megoldást nyújt a WordPress weboldalakhoz, mivel tűzfallal, víruskeresővel, bejelentkezési védelemmel és számos további funkcióval védi a weboldaladat.
A Wordfence Security plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Tűzfal (WAF): A tűzfal a hackerek bejutását és támadását hivatott megakadályozni.
- Víruskereső: A víruskereső átvizsgálja a weboldaladat, és eltávolítja a vírusokat és más kártékony kódokat.
- Bejelentkezési védelem (2FA): Ez a funkció a brute force támadásokat és a jogosulatlan bejelentkezéseket akadályozza meg.
- További hasznos funkciók: Spam védelem, IP tiltás, változások figyelése és teljesítmény optimalizálás.
- Aktív monitorozás: A bővítmény aktívan monitorozza a weboldaladat, és értesít ha bármilyen biztonsági fenyegetést észlel.
- Ingyenes és prémium verzió: Maga az ingyenes verzió is számos hasznos funkciót kínál, de a prémium csomaggal további feladatok ellátására is befogható.
Röviden összefoglalva átfogó védelmet nyújt a hackerek és a vírusok ellen, és a leghatékonyabb pluginok közé tartozik a weboldalad teljes körű védelme és az aktív monitorozás terén.
A bővítmény hivatalos oldala:https://www.wordfence.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/wordfence/
2. Jetpack
Több, mint 5 millió letöltés, közel 2000 értékelés alapján 3.9 csillagos.
A Jetpack az egyetlen bővítmény a listánkon, amelyik a cikk írásakor éppenhogy nem érte el a 4-es értékelést. Ez a bővítmény a WordPress weboldalak biztonságát, mentését, sebességét és növekedését hivatott javítani.
A Jetpack plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Biztonság: Számos biztonsági funkciót kínál, beleértve a brute force támadások elleni védelmet (például 2FA), vírus szkennelést, tűzfalat (WAF), és spam védelmet.
- Biztonsági mentés: Automatikus mentéseket készít a weboldaladról, így nem kell aggódnod az adatvesztés miatt. Egy-egy ilyen mentérkor a következők kerülnek mentésre: bejegyzések, oldalak, médiafájlok, sablonok és beállítások.
- Sebesség: A Jetpack számos funkciót kínál a weboldal sebességének javítására, beleértve a képtömörítést, tartalomkézbesítési hálózatot (CDN), és a lazy loadingot.
- Hasznos növekedési elemek: A plugin készlettárában jelen vannak olyan növekedést elősegítő funkciók, mint a kapcsolattartó űrlapok, közösségi média integrációk, és SEO eszközök.
- Teljesítményoptimalizálás: A Jetpack továbbá a betöltési idő csökkentésével, a tárhelyhasználat optimalizálásával, és a statikus fájlok gyorsítótárazásával segít optimalizálni a weboldalad teljesítményét.
- Statisztikák: Ezen kívül statisztikákat jelenít meg a weboldaladra érkező forgalomról, így nyomon követheted a weboldal teljesítményét.
Összességében a Jetpack egy sokoldalú plugin, amely számos funkciót kínál a WordPress weboldalak biztonságának, mentésének, sebességének és növekedésének javítására. További előnyei közé tartozik, hogy hatékonyan szűri a spam kommenteket és üzeneteket is.
A bővítmény hivatalos oldala:https://jetpack.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/jetpack/
3. All-In-One Security (AIOS)
Több, mint 1 millió letöltés, 1500+ értékelés alapján 4.7 csillagos.
Az All-In-One Security (AIOS) átfogó védelmet nyújt a WordPress weboldalak teljes körű védelmére. Számos funkciót kínál a bejelentkezési oldal, a fájlok, az adatbázis és a weboldal tartalmának védelmére. Nézzük is!
Az All-In-One Security plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Bejelentkezési biztonság: Több olyan funkció is elérhető a bejelentkezési oldal védelmére, mint néhány előző bővítménynél, mint például a bejelentkezési kísérletek korlátozása, a kétfaktoros hitelesítés és a Captcha.
- Tűzfal: A plugin beépített tűzfallal rendelkezik, amely megvédi a weboldaladat a hackerek és a botok támadásaitól.
- Víruskeresés és -eltávolítás: A bővítmény képes a weboldaladat átvizsgálni és eltávolítani az esetleges vírusokat és rosszindulatú programokat.
- Felügyelet és riasztás: Figyeli a weboldalad tevékenységét, és riasztást küld, ha gyanús tevékenységet észlel.
- További funkciók: A fentieken kívül több olyan hasznos funkció is elérhető, mint a Brute force támadások elleni védelem és az IP-cím tiltás.
A bővítmény hivatalos oldala:https://aiosplugin.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/
4. Solid Security (korábbi nevén iThemes Security)
Több, mint 900 ezer letöltés, közel 4000 értékelés alapján 4.6 csillagos.
A Solid Security (korábbi nevén iThemes Security) szintén átfogó védelmet nyújt, kezdve a bejelentkezési oldal biztosításával, egészen a fájlok, az adatbázis és a weboldal összes tartalmának védelméig.
A Solid Security plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Jelszóvédelem: Segít a felhasználóknak az erős jelszavak létrehozásában és értesíti őket, ha gyenge jelszót használnak.
- Kétfaktoros hitelesítés: Támogatja a kétfaktoros hitelesítést, amely további biztonsági réteget ad a bejelentkezési folyamathoz.
- Brute force védelem: Védi a weboldalt a brute force támadásoktól, korlátozva a bejelentkezési kísérletek számát.
- Tűzfal: Beépített tűzfallal rendelkezik, amely megvédi a weboldalt a hackerek és a botok támadásaitól.
- Víruskeresés és -eltávolítás: Megvizsgálja és eltávolítja a weboldaladat esetlegesen érintő vírusokat és rosszindulatú programokat.
A bővítmény hivatalos oldala:https://solidwp.com/security/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/better-wp-security/
+1. Really Simple SSL
Több, mint 5 millió letöltés, 8400+ értékelés alapján 5 csillagos.
Első extra jelöltünk a Really Simple SSL, ami rögtön egy kakukktojás. Egy valamire való tárhelyszolgáltató alapból biztosítja a weboldaladhoz az SSL tanúsítványt. Ugyanakkor még így is előfordulhat, hogy szükség van rá – például vegyes tartalmak esetén –, így bekerült a listánkba.
Ez egy könnyen használható plugin, amellyel automatikusan aktiválhatod az SSL tanúsítványt a weboldaladon. A plugin ingyenes verziója a legtöbb esetben bőven elég, de prémium csomagok is elérhetőek további funkciókkal.
A Really Simple SSL plugin főbb funkciói és előnyei
- Automatikus SSL tanúsítvány telepítés: Automatikusan telepíti és konfigurálja a Let’s Encrypt ingyenes SSL tanúsítványát.
- Vegyes tartalom javítása: Automatikusan kijavítja a vegyes tartalom hibákat, amik akkor fordulnak elő, ha a weboldaladon HTTP és HTTPS URL-ek is szerepelnek.
- Támogatja a HTTP/2 protokollt: A HTTP/2 protokoll gyorsabb és hatékonyabb adatátvitelt tesz lehetővé a weboldalt kiszolgáló szerver és a böngésző között.
- SNI támogatás: A SNI (Server Name Indication) lehetővé teszi, hogy egyazon IP-címen több weboldal is üzemeljen SSL tanúsítványokkal.
- OCSP stapling: Az OCSP stapling csökkenti a szerver terhelését és javítja a weboldalad betöltési sebességét.
- HSTS támogatás: A HSTS (HTTP Strict Transport Security) megakadályozza, hogy a böngésző HTTP-n keresztül kapcsolódjon a weboldaladhoz, így még biztonságosabbá teszi az adatátvitelt.
Kicsit sok technikai kifejezés került ebbe a felsorolásba, de a lényeg, hogy ennek a bővítménynek a legfőbb feladata a weboldaladat kiszolgáló szerver és a felhasználó böngészője közötti kommunikáció biztonságossá tétele.
A bővítmény hivatalos oldala:https://really-simple-plugins.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/
+2. Akismet Anti-spam
Több, mint 5 millió letöltés, 1000+ értékelés alapján 4.7 csillagos.
Az Akismet Anti-spam egy szintén elég népszerű bővítmény, aminek elsődleges célja megvédeni a weboldaladat a spam kommentektől és üzenetektől.
Az Akismet Anti-spam plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Spam szűrés: Automatikusan szűri a spam kommenteket és üzeneteket, így nem kell manuálisan eltávolítanod őket.
- Globális adatbázis: Az Akismet egy globális adatbázist használ a spam kommentek és üzenetek azonosítására, így hatékonyan tudja védi a weboldaladat akár a legújabb spam trendek ellen is.
- Fejlett beállítások: A fejlett beállítások lehetővé teszik, hogy testre szabd a spam szűrést.
- Statisztikák: A bővítmény statisztikákat jelenít meg a spam kommentekről és üzenetekről, így nyomon tudod követheti a weboldaladra irányuló spam tevékenységet.
Tehát az Akismet Anti-spam egy átfogó spamvédelmi megoldást nyújt a WordPress weboldalak számára. Hatékonyan szűri a spam kommenteket és üzeneteket, könnyen használható, így a legmegbízhatóbb és legnépszerűbb spam védelmi bővítmények közé tartozik.
A bővítmény hivatalos oldala:https://automattic.com/wordpress-plugins/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/akismet/
+3. UpdraftPlus
Több, mint 3 millió letöltés, 7400+ értékelés alapján 4.8 csillagos.
Az UpdraftPlus elsődleges feladata a teljes biztonsági mentés és migrálás.
Az UpdraftPlus plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Teljes biztonsági mentés: Teljes mentést készít a weboldaladról, beleértve a bejegyzéseket, oldalakat, médiafájlokat, sablonokat, beállításokat és bővítményeket.
- Automatikus mentés: Be tudod állítani, hogy automatikus mentéseket készítsen a weboldaladról, így nem kell attól aggódnod, hogy elfelejtenéd. Ezeket a biztonsági mentéseket le tudod menteni helyi vagy távoli tárhelyre (pl. Dropbox vagy Google Drive).
- Visszaállítás: A bővítmény segítségével pár kattintással könnyen bármikor visszaállíthatsz egy mentést.
- Migrálás: Az UpdraftPlus segítségével könnyen migrálhatod a weboldaladat egy másik tárhelyre vagy szerverre.
- Adatbázis mentés: Nem csak a fájlokat, de az adatbázist is képes menteni.
- Tömörítés: Ezen felül tömöríti a mentéseket, így kevesebb helyet foglalnak.
Ha egy átfogó megoldást keresel a WordPress weboldalad adatainak biztonságához, akkor az UpdraftPlus egy remek választás.
A bővítmény hivatalos oldala:https://updraftplus.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/updraftplus/
+4. Limit Login Attempts Reloaded
Több, mint 2 millió letöltés, 1200+ értékelés alapján 4.9 csillagos.
A Limit Login Attempts Reloaded a weboldalad bejelentkezési biztonságát erősíti.
A Limit Login Attempts Reloaded plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Bejelentkezési kísérletek korlátozása: Korlátozza a bejelentkezési próbálkozások számát egy adott IP-címről. Ez megakadályozza a brute force támadásokat.
- Automatikus IP-cím tiltás: Automatikusan letiltja azokat az IP-címeket, amelyek túllépik a beállított bejelentkezési kísérletek számát.
- Fehérlista és feketelista: Létrehozhatsz fehérlistát és feketelistát az IP-címek alapján. A fehérlistán szereplő IP-címek soha nem lesznek korlátozva, a feketelistán szereplő IP-címek pedig egyáltalán nem fognak tudni bejelentkezni.
- Bejelentkezési értesítések: Be tudod állítani, hogy értesítést küldjön e-mailben, ha valaki sikertelenül próbál bejelentkezni a weboldaladra.
- Captcha: Hozzá tudsz adni captchat a bejelentkezési oldalhoz, így megakadályozva a botok automatizált bejelentkezési kísérleteit.
- Erős jelszók kikényszerítése: Kikényszerítheti az erős jelszavak használatát a weboldalon regisztráló felhasználók számára.
- Kétfaktoros hitelesítés (2FA): A bővítmény támogatja a kétfaktoros hitelesítést, amely további biztonsági réteget ad a bejelentkezési folyamathoz.
- Bejelentkezési időkorlátozás: Beállíthatod, hogy a bejelentkezések csak bizonyos időpontokban legyenek engedélyezve.
- IP-cím geohelyzetének követése: Nyomon követheti a bejelentkezési kísérletek IP-címének geohelyzetét.
Ennek a bővítménynek az egyetlen dolga a bejelentkezések megvédése, és ahogy ebből a hosszú listából is láthatod, elég sokrétűen közelíti meg ezt a kérdést. Mindezt pedig egy könnyen kezelhető használható felülettel és számos testreszabható beállítással.
A bővítmény hivatalos oldala:https://www.limitloginattempts.com/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts-reloaded/
+5. WPS Hide Login
Több, mint 1 millió letöltés, 2000+ értékelés alapján 4.9 csillagos.
A WPS Hide Login képes elrejteni a WordPress weboldal bejelentkezési URL-jét. Ez megnehezíti a hackerek számára, hogy megtalálják és megtámadják a bejelentkezési oldalt. Ezzel a bővítménnyel érdemes vigyázni és a megváltozott bejelentkezési oldalnak az elérését biztos helyre lementeni, mert ha egyszer megváltoztattad aztán elfelejted az új elérést akkor törheted a fejed.
A WPS Hide Login plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Bejelentkezési oldal elrejtése: A plugin elrejti a WordPress bejelentkezési URL-jét (wp-admin vagy wp-login.php) egyéni URL-re cserélve, így egy satikus oldalnak álcázva azt.
- Brute force támadások elleni védelem: A bejelentkezési URL elrejtése megnehezíti a hackerek számára, hogy automatizált brute force támadásokat hajtsanak végre a weboldalon.
- Továbbfejlesztett biztonság: Ez a bővítmény is kínál olyan biztonsági funkciókat, mint a bejelentkezési kísérletek korlátozása és az IP-cím tiltása.
- Fehérlista és feketelista: Itt is létrehozhatsz IP-cím alapú fehérlistát és feketelistát.
- Bejelentkezési kísérletek naplózása: A plugin naplózza az összes bejelentkezési kísérletet, beleértve a sikeres és a sikertelen bejelentkezéseket is. Ez segíthet a gyanús tevékenységek nyomon követésében.
- Egyéni bejelentkezési űrlap: Saját bejelentkezési űrlapot hozhatsz létre a plugin beállításaival.
Ez a bővítmény egy hatékony megoldás a WordPress admin bejelentkezési felületének biztonságosabbá tételéhez. A prémium verzióban olyan funkciók is jelen vannak, mint a brute force támadások, a botok és a hackerek elleni védelem.
A bővítmény hivatalos oldala:https://wpserveur.net/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/wps-hide-login/
+6. WP Activity Log
Több, mint 200 ezer letöltés, 420+ értékelés alapján 4.6 csillagos.
Ha már kakukk tojással kezdtünk, zárjunk is azzal. Ez a bővítmény szigorúan véve nem vehető egy kalap alá a fent felsorolt biztonsági bővítményekkel, mivel aktív védelmet nem biztosít, hanem egyszerűen csak naplózza az összes tevékenységet, amelyik a weboldaladon történik.
A WP Activity Log plugin legfontosabb funkciói és előnyei
- Részletes tevékenység naplózás: Naplózza a felhasználók, a bejegyzések, az oldalak, a médiatartalmak, a beállítások és a bővítmények által végrehajtott összes tevékenységet.
- Szűrés és keresés: A naplóbejegyzések könnyen szűrhetőek és kereshetőek dátum, felhasználó, IP-cím, művelet és egyéb paraméterek alapján.
- Értesítések: A bővítmény beállítástól függően e-mailben vagy akár Slacken is küldhet értesítést a gyanús tevékenységekről.
- Biztonsági és megfelelési jelentések: Előre elkészített jelentéseket generál a biztonsági és megfelelési célok eléréséhez.
A bővítmény hivatalos oldala:https://melapress.com/wordpress-activity-log/
A bővítmény WordPress oldala:https://wordpress.org/plugins/wp-security-audit-log/
A WordPress biztonsági bővítményekkel kapcsolatos leggyakoribb kérdések
1. Hány WordPress biztonsági bővítményre van szükségem?
Nincs egyetlen helyes válasz erre a kérdésre. A szükséges bővítmények száma a te igényeidtől függ. Egy dolog azonban biztosan elmondható: a kevesebb több! Válassz olyan bővítményt, amelyik egyedül ellátja az összes, vagy legalábbis a legtöbb biztonsági igényedet. Érdemes továbbá inkább azon bővítmények felé kacsintgatni, amelyek nagy számban vannak telepítve, mert az azt jelenti, hogy azoknak már sokan szavaztak bizalmat.
A listánk első 3 bővítménye közül érdemes csak egyet telepíteni, mert ezek átfedik egymást. Az extra jelöltek közül pedig felrakhatsz többet is, igényidnek megfelelően.
2. Melyik WordPress bővítmény biztosít ingyenes biztonságot?
A fenti lista mindegyikét fel tudod telepíteni a weboldaladon. A kérdés inkább az, hogy milyen funkciók érhetőek el az ingyenes verzióban, és melyek a fizetősekben. A lista dobogós helyezettjei ingyenesen is biztosítják a legtöbb biztonsági beállítást, amire alapból szükséged lehet.
3. Hogyan védik ezek a bővítmények a weboldalamat pontosan?
A legtöbb WordPress biztonsági bővítmény különböző dolgokat hivatott védeni, egy-egy elemre helyezve a hangsúlyt, és van olyan bővítmény, amelyik megpróbál mindent védeni. A leggyakoribb védelmi intézkedések a következők:
- Tűzfal: A tűzfal megakadályozza a hackerek és botok támadásait.
- Víruskeresés: A víruskeresők rendszeresen átvizsgálják a weboldaladat és eltávolítják a nem odaillő programot.
- Bejelentkezési védelem: A bejelentkezési védelem megakadályozza a brute force támadásokat és a jogosulatlan bejelentkezéseket.
- Adatbázis-biztonság: Az adatbázis-biztonság megvédi az adatbázist a hackerek és a sérülések ellen.
- Spam védelem: A spam védelem megakadályozza a spam kommenteket és a kéretlen e-maileket.
4. A biztonsági bővítmények lelassítják a WordPress működését?
Igen, a biztonsági bővítmények okozhatnak némi lassulást a weboldalad működésében. Azonban a legtöbb bővítmény úgy van optimalizálva, hogy minimális hatással legyen a teljesítményre. A lassulás mértéke a bővítmény által aktivált funkcióktól és a weboldalad tárhelyének konfigurációjától is függ.
Konklúzió
Ha WordPress weboldalad van, akkor a biztonság kiemelkedően fontos, mivel ez a tartalomkezelő rendszer előkelő célpontja a hackerek és a kártékony botok támadásainak.
Szerencsére számos bővítmény áll rendelkezésre, amelyek segítenek megvédeni a weboldaladat a különböző fenyegetésektől. Ebben a bejegyzésben összeszedtük azt a 4+6 legnépszerűbb biztonsági bővítményt, amellyel megvédheted a weboldaladat a legtöbb fenyegetéssel szemben, akár ingyen is.
A WordPress weboldal biztonsága összetett téma. A fenti bővítményekkel sokat el tudsz érni, de ne feledkezz meg abővítmény független biztonsági lépésekről sem.